تبلیغات
بانو - کبه عربی ( ملاحت کامیار )
دوشنبه 22 آذر 1389

کبه عربی ( ملاحت کامیار )

   نوشته شده توسط: رز    

کبه عربی ( ملاحت کامیار )
 
مواد لازم
گوشت چرخ کرده 400 گرم * بلغور گندم 200 گرم * پیاز سرخ شده 2 عدد * جعفری خرد شده 100 گرم * خلال بادام 50 گرم * ادویه کاری 1 ق.چ * زردچوبه 1 ق.چ * فلفل قرمز و نمک به میزان لازم * رب گوجه فرنگی 2 ق.س * عصاره تمر هندی 1 پیمانه *
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
چگونگی تهیه
نیمی از پیاز سرخ شده را درون قابلمه بریزید. نیمی از زردچوبه و نمک و فلفل و پودر کاری را به پیاز ها اضافه کرده و تفت دهید. بعد از یک دقیقه عصاره تمر هندی و سه پیمانه آب به آن اضافه کنید و زمان بدهید تا به جوش بیاید.
درون تابه مابقی پیاز سرخ شده و 150 گرم از گوشت را بریزید و به همراه باقی ادویه ها تفت دهید. تا زمانی که گوشت کاملا تغییر رنگ دهد.سپس جعفری خرد شده را به همراه خلال بادام به آن اضافه کنید.سپس مواد را از روی حرارت بردارید.
باقی مانده گوشت را به همراه بلغور خیس کرده در دستگاه غذاساز مخلوط کنید تا کاملا له شود. سپس از این خمیر مقداری به اندازه یک گردو بردارید و در کف دست آن را باز کنید. از مواد گوشت تفت داده شده درون آن قرار دهید. اطراف خمیر را برگردانید با دست مرطوب آن را گرد کنید. دقت کنید هیچ ترکی نداشته باشد. سپس کبه ها را درون سس به جوش آمده قرار دهید و در ظرف بدون در به مدت 1 ساعت بپزید.
هنگان سرو مقداری از آب کبه را درون کاسه بریزید و یک کبه در ظرف قرار دهید و میل کنید.