تبلیغات
بانو - کشک زرد و کشک ساده ( پوران دخت نمیرانیان )
شنبه 20 آذر 1389

کشک زرد و کشک ساده ( پوران دخت نمیرانیان )

   نوشته شده توسط: رز    

کشک زرد و کشک ساده ( پوران دخت نمیرانیان )
 
مواد لازم
مواد لازم برای کشک زرد : ماست گوسفندی 2 کیلو * زردچوبه 2 ق.غ * آرد گندم 2 ق.غ * نمک 2 ق.م * آب سرد 6 لیوان یا 5/1 لیتر *

مواد لازم برای کشک ساده : ماست ترش 1 کیلو * آب سرد 1 لیتر * نمک 1 ق.غ *
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
چگونگی تهیه
طرز تهیه کشک زرد :
این کشک در جنوب خراسان مسرف زیادی دارد. ماست را با زردچوبه و نمک مخلوط کرده و با همزن دستی می زنیم. . بعد کم کم آرد را به آن اضافه می کنیم.همچنان با همزن دستی می زنیم. در این زمان کمی آرد روی سطح ماست می پاشیم و در جای خنک به مدت 24 ساعت نگهداری می کنیم. سپس آن را داخل کیسه نخی نازک می ریزیم و به مدت 10 تا 12 ساعت آن را معلق نگاه می داریم تا آب آن کاملا کشیده شود. بعد با دست آن را به شکل گلوله های ریز یا درشت درمی آوریم و در مقابل آفتاب خشک می کنیم.

طرز تهیه کشک ساده : ماست را با آب سرد و نمک مخلوط می کنیم و با همزن دستی می زنیم. این مخلوط را روی حرارت قرار می دهیم تا زمانی که کف کند. این کف کردن را در آشپزی اصطلاحا کف به سر شدن می گویند. بعد از کف به سر شدن مخلوط ماست حرارت را خاموش می کنیم و زمان می دهیم تا مواد سرد شوند. سپس آن را درون کیسه نخی نازنکی می ریزیم و به مدت 8 تا 10 ساعت زمان می دهیم تا بماند و آب آن خارج شود. سپس به شکل گلوله های ریز یا درشت به دلخواه در می آوریم و در مقابل آفتاب خشک می کنیم.
HyperLink